22 maja 2024

Jaka grafika na stronę internetową?

4 min read
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Często pojawia się pytanie czy grafika na stronę internetową ma jakiekolwiek znaczenie. Jak się okazuje jest to bardzo ważny element każdej witryny. Dzięki ciekawym grafikom można urozmaicić treść pisaną i sprawić, że będzie ona lepiej przyswajana przez odbiorców. Należy jednak pamiętać, że grafiki również muszą zostać odpowiednio zoptymalizowane, będzie się to przekładało na szybkość ładowania strony oraz jej użyteczność. Co więcej odpowiednio zoptymalizowana grafika będzie wpływała też na pozycjonowanie witryny, co jest bardzo ważnym elementem promocyjnym strony. Im wyżej wyświetla się grafika w organicznych wynikach wyszukiwania tym staje się ona bardziej widoczna dla większej ilości osób i tym samym znajdujący się na niej przekaz będzie docierał do szerszego grona użytkowników. Jaka grafika na stronę internetową będzie najlepsza?

grafika na stronę internetową czy jest ważna

Jaka grafika na stronę internetową? Ta odpowiednio zoptymalizowana.

Jeżeli chodzi o grafikę na stronę internetową, to na pewno musi ona zostać poddana optymalizacji. Dzięki podejmowaniu takich działań witryna będzie działała dużo lepiej i tak jak zostało to już wyżej wspomniane będzie ona lepiej zoptymalizowana. Optymalizacja może być wykonywana w różnych celach jednym z nich może być poprawa jej wyglądu, drugim poprawa szybkości ładowania strony internetowej, a trzecim celem może być poprawa indeksowania przez wyszukiwarki internetowe. Bez względu na to w jakim celu będzie podjęte to działanie należy się do niego odpowiednio przygotować, a następnie odpowiednio je przeprowadzić.

Jaka grafika na stronę internetową – rozmiar i rozdzielczość to bardzo ważny elementy

Wybierając grafikę na stronę internetową warto również zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne elementy jakimi są rozmiar i rozdzielczość. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż im większa będzie rozdzielczość obrazu tym samym większy będzie jego rozmiar. Im większe rozmiary i rozdzielczość będzie posiadała grafika na stronę internetową wówczas może to wpłynąć na szybkość ładowania się strony. Najczęściej witryna będzie wtedy ładowała się wolniej, a to sprawi, że nie będzie ona wyświetlana wysoko w wynikach wyszukiwania. Im wolniej będzie ładowała się strona tym bardziej będzie to irytowało użytkowników. Należy więc odpowiednio dopasować rozmiar i rozdzielczość grafiki.

Optymalnym rozmiarem pliku będzie liczba bajtów, który plik zajmuje na komputerze. Jeżeli chodzi o publikację grafiki na stronę internetową to powinna ona mieć rozmiar około 300 kilobajtów. Nie będzie to wtedy grafika zbyt duża ani zbyt mała. Rozdzielczość obrazu to nic innego jak gęstość obrazu mierzona w punktach na cal. Najwięcej monitorów komputerowych będzie wyświetlało obraz rozdzielczości około 72 bądź 92 punktach na cal. Nie opłaca się więc publikować grafik o większej rozdzielczości.

Jaki format grafiki wybrać?

Grafika na stronę internetową powinna też mieć odpowiedni format. Najczęściej wybierany jest format .png bądź .jpg. Format .jpeg będzie obsługiwał wszystkie kolory na zdjęciu i tym samym nie będzie on zajmował dużych rozmiarów, natomiast format .png sprawdzi się dla grafik, które przedstawiają duże i płaskie obszary koloru. Grafiki zapisywane w tym formacie zwykle mają też lepszą jakość niż w pliki .jpeg, natomiast mają one też zwykle większy rozmiar. Wszystko więc będzie zależało od wyboru właściciele witryny i od tego na czym dokładnie mu zależy.

jaka grafika na stronę internetową

Po co optymalizować stronę www?

To, że warto optymalizować grafiki na stronie internetowej zostało już wyjaśnione, jednak czy warto optymalizować całą stronę, odpowiedź jest bardzo prosta, oczywiście że warto. Dzięki optymalizacji można uzyskać naprawdę wiele dobrego. Sama optymalizacja to po prostu poprawa czegoś co już działa, ale jest to też chęć sprawienia, by działało ono lepiej. Bardzo często jest tak, że na stronie internetowej pojawiają się jakieś błędy, dlatego też trzeba będzie je poprawić i to właśnie do tego służy optymalizacja.

Dzięki niej będzie możliwe pozbycie się wszystkich elementów, które nie działają tak jak powinny, to natomiast sprawi, że witryna będzie działała lepiej, a użytkownicy będą mogli z niej korzystać bez żadnych problemów. Co więcej będzie ona też lepiej odbierana przez wyszukiwarki internetowe i będzie pojawiała się wyżej w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *