21 kwietnia 2024

Kiedy warto zatrudnić agencję marketingową?

3 min read

Jesteś właścicielem firmy, biznesmenem więc na pewno wiesz, na czym zarabiasz. Znasz się na Twojej branży, potrafisz zarobić na usługach, które świadczysz. Masz pracowników, którymi należy zarządzać, żeby pracowali efektywnie, księgowość, której trzeba dopilnować i zapewne Twój grafik jest mocno napięty. A działania marketingowe wymagają skupienia, analizy, reagowania na bieżąco, analizowania efektów. No i wymagają czasu i pewnej wiedzy, jeśli mają być skuteczne. Warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Ma to szereg korzyści:

1. Oszczędność.

Jeśli nie zatrudnisz agencji, będziesz musiał zlecić któremuś z pracowników zajęcie się marketingiem, albo będziesz robił to sam. W tym czasie ten pracownik lub Ty nie wykonujecie zadań, za które płacą klienci, więc firma mniej zarabia. Poza tym reklama kosztuje, utrzymanie strony internetowej, reklama na portalach społecznościowych, pozycjonowanie, wizytówki na portalach branżowych. To wszystko nie jest tanie, a jeśli zajmuje się tym ktoś bez doświadczenia efekty mogą być różne. Możesz płacić za coś, co nie będzie skuteczne. Jeśli już wydajesz pieniądze – rób to z sensem.

agencja marketingowa

2. Profesjonalizm.

W agencji pracują ludzie z wykształceniem i doświadczeniem. Są kierowani i nadzorowani przez odpowiednie osoby. Na usługi agencji masz umowę, która zobowiązuje ich do działania w określony sposób i uzyskiwania rezultatów. Agencja to pewność, że Twój marketing będzie prowadzony według najwyższych standardów, a nie po omacku przez kogoś, kto stawia pierwsze kroki. Stworzy przemyślaną strategię, która daje najlepsze efekty. Agencja będzie też monitorowała przebieg kampanii i reagowała na bieżąco na jej efekty.

3. Zespół ludzi.

Agencja ma specjalistów z kilku branż. Tego wymaga aktualnie skuteczne działanie w marketingu. Należy znać się na analizie biznesu, ale też programowaniu, mediach społecznościowych, grafice, sprzedaży, obsłudze klienta. Marketing to synteza wielu działań i branż. Żeby był skuteczny trzeba rozplanować działania, rozdzielić zadania między specjalistów, a potem zebrać ich efekty i przeanalizować. To zadanie nie dla jednej osoby, a właśnie dla zespołu. To gwarantuje Ci agencja.

4. Marketing skrojony na miarę.

Bez agencji możesz nie wiedzieć, do jakich klientów chcesz trafić, jak ich pozyskać, jakimi kanałami działać. Możesz zrobić wiele błędów, których Twoi klienci nie zapomną. Nie ma uniwersalnego sposobu na marketing, dla jednego biznesu najlepsze jest działanie w social mediach, dla innego marketing szeptany, a dla jeszcze innego reklama na billboardach. To agencja, po analizie potrzeb, pomoże wybrać najbardziej skuteczny sposób dla Ciebie, ale również pomoże CI go zrealizować.

agencja seo

5. Nastawienie na wynik.

W marketingu wynik jest celem nadrzędnym. Jednakże, zanim on nastąpi często potrzeba czasu. Wypromowanie marki to proces, efekty mogą nie być widoczne od razu. Mogą nie przełożyć się na sprzedaż w krótkim okresie, ale zaprocentują w przyszłości na pewno. Sam mógłbyś się łatwo zniechęcić i uznać, że cały ten marketing nie ma sensu. Tak nie jest. Ma to głęboki sens, należy tylko uzbroić się w cierpliwość. Co więcej, jeżeli podczas działań okaże się, że jednak trzeba coś zmienić, pójść w innym kierunku, albo że klienci oczekują czego innego — agencja zauważy to szybciej i na pewno da Ci znać. Stworzy rozwiązanie, które pozwoli wrócić na właściwe tory.

Podsumowując, współpraca z agencją to same korzyści. Oczywiście — dobra agencja kosztuje, ale to nie jest koszt – to inwestycja, która się zwraca. W postaci stabilnej marki, przynoszącej zyski. W postaci wiernych i stałych klientów, którzy polecają Twoje usługi swoim znajomym. A także w postaci systematycznego wzrostu sprzedaży. Agencję marketingową warto zatrudnić zawsze – kiedy firma jest niewielka i dopiero się rozkręca, żeby nabrała wiatru w żagle. Kiedy firma jest średniej wielkości i zależy jej na dynamicznym rozwoju. Kiedy firma jest duża i zamierza przejmować kolejne rynki.

Marketing jest potrzebny zawsze w i każdej sytuacji, bo przecież nie ma biznesu, który nie chciałby się rozwijać i stawać coraz bardziej dochodowym. A agencja to klucz do tego sukcesu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 thought on “Kiedy warto zatrudnić agencję marketingową?

  1. Jeśli ktoś chce długofalowo zaplanować działalność firmy, wtedy powinien zacząć współpracę z agencją marketingu. Po jakimś czasie na pewno przyjdą efekty. Potrzeba tylko zainwestowania i cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *